site stats

Duman

Duman

İlk albümleri «Eski Köprünün Altında»yı 1999 yılında çıkartan Duman, daha önce «Mad Madam» adlı grupta beraber sahne alan Kaan Tangöze (vokal/gitar) ve Ari Barokas (bas) ikilisine, Batuhan Mutlugil (gitar) ve Alen Konakoğlu’nun (davul) katılmasıyla kuruldu. İlk albümle beraber özellikle sahne performansına ağırlık veren grup, kısa sürede kendine sadık bir dinleyici kitlesi yaratmayı başardı.

2002 yılının Ekim ayında piyasaya sürülen “Belki Alışman Lazım” adlı ikinci albüm kayıtları, özellikle çıkış parçası «Bu Akşam» ve “Herşeyi Yak” coverıyla, Duman’ın Türkiye çapında tanınan bir rock grubu haline gelmesini sağladı. Türkiye’nin pek çok şehrinde konserler vererek hayranlarıyla buluşan Duman, bu performanslarını yansıtan ve Bostancı Gösteri Merkezi’nde kaydedilen konser albüm ve DVD’si çıkarttı.

2005’in Temmuz ayında piyasaya çıkan 3. albümleri, albüme ismini veren «Seni Kendime Sakladım» ve bir Ari parçası olan «Aman Aman»la büyük beğeni topladı. Bu arada grubun “İstanbul» parçası Fatih Akın’ın İstanbul’un seslerini anlatan «Crossing the Bridge» belgeselinde kendisine yer buldu. Grup elemanlarından Kaan, Batuhan ve Alen’in askerliklerinin de araya girmesiyle grup stüdyo çalışmalarına bir süre ara verdi.

Duman grubu 8 Aralık 2008 tarihinde,2009 18 Mart ‘ta çıkan yeni albüm parçalarının kayıtları için İrlanda’ya gitmiştir ve yaklaşık 2 ay süren kayıtlar süresince Duman grubu İrlanda’da kalmıştır.

Sanatçıya Ait Eserler